Magnetoterapie
Pondělí, 18 Duben 2011 13:10

Máte pejska po operaci nebo úrazu? Chcete mu pomoci od bolesti? Tak to jste na správném místě.

 

Magnetoterapie je prováděna speciálně vyrobeným přístrojem pro veterinární použití. Provádíme v různých časových intervalech (10-60 min.) dle rozsahu poranění.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

 

Magnetismus pro zdraví

 

Je paradoxem doby, že magnetoterapie, která statisticky vykazuje ze všech dosud známých léčebných metod nejvyšší míru úspěšnosti, nejmenší míru rizika a nákladnost, je stále metodou poslední volby. 

 MUDr. Dagmar Kisser  

Léčivé účinky magnetických látek jsou známy již velmi dlouho. Již ve starém Řecku se léčily potíže s klouby pomocí rudy zvané magnetovec. Tato magnetická hornina se těžila u města Magnézia, od něhož magnety dostaly svůj název.

U nás se používání magnetoterapie v humánní medicíně rozšířilo v 70. a 80. letech 20. století zejména díky Dr. Jeřábkovi a Dr. Chvojkovi.

Magnetoterapie se používá téměř ve všech oborech medicíny jako důležitá součást komplexní terapie. 

Principem působení statického magnetického pole na organizmus je to, že buňky jsou slabými magnety s oběma polarizacemi, což je dáno účinky magnetického pole Země o indukci 0,6 Gaussů. Toto magnetické pole je stálou součástí životního prostředí člověka i zvířat. Jsou-li buňky vystaveny magnetu o síle 300 a více Gaussů, přjmou polarizaci tohoto magnetu. Říkáme pak, že buňky jsou zmagnetizovány. Na podkladě zmagnetizování pak dochází k nejrůznějším elektromagnetickým a biochemickým změnám v buňkách, které mohou příznivě ovlivňovat systém kosterní, svylový, imunitní, hormonální, zažívací, krevného oběhu i nervový.

Léčivé účinky magnetu je možno shrnout do šesti základních oblastí:

  • · analgecický (tiší bolest a umožňuje snížit medikaci tlumící bolest)
  • · myorelaxační (uvolňuje svalové křeče)
  • · vasodilatační (rozšířením krevní cévy se následně upravuje průtok krve)
  • · detoxikační a urychlující látkovou výměnu
  • · protizánětlivý, regenerační a hojivý 
  • · protiedémový (proti otokům)